سؤالهای متداول

چرا وب سایت کارآفرینان؟

کارآفرینان برای کارفرمایان دسترسی سریع به هزاران کارمند مجازی مستقل را با مهارت های خاص و بدون نیاز به فضایی برای تبلیغ کار یا فضای انجام کار ، بیمه و غیره را فراهم می کند و برای کارمندهای مجازی فرصتهای شغلی تمام وقت یا پاره وقت را بدون زحمت یا هزینه ای تبلیغات و معرفی خود، پیشنهاد می دهد.

فری لنسر کیست؟

فردی که برای خود کار می کند و به شخص یا سازمان خاصی متعهد نیست، بعنوان فری لنسر شناخته می شود. این افراد به صورت پیمان کاری با سازمان ها و افراد دیگر کار می کنند و برای هر پروژه قرارداد می بندند و دستمزد خود را مستقیما از کارفرما دریافت می کنند.

برون سپاری به چه معناست ؟

برون سپاری قرارداد بستن با دیگر شرکت ها ویا شخصی است که یک فعالیت خاصی را انجام می دهد. تقریبا هر سازمانی به روشی عمل برون سپاری را انجام می دهند.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از وب سایت کارآفرینان ؟

 • شناسایی و دسترسی به برترین متخصصین کشور در حوزههای مختلف
 • کوتاهترین راه برای عملیاتی نمودن ایده ها و خواسته های شما
 • عقد قرارداد های منطقی و محکم فی مابین طرفین و نظارت برآن
 • کوتاه ترین راه بین شما و کارفرمایان
 • آسودگی خاطر از قیمت ها
 • نظارت همیشگی به پیمانکاران چه قبل و چه بعد از عقد قرارداد
 • امکان پرداخت الکترونیک

چگونه میتوانم یک فری لنسر (آزادکار) باشم؟

پیشنهاد می دهم این تصویر را از دست ندهید.

حساب من در سایت چگونه کار می کند ؟

کارفرما یا پیمانکار در سایت کارآفرینان می تواند تراکنش های حساب خود را از طریق منوی حساب در پنل کاربری پیگیری نماید.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه پروژه خود را تعریف کنم ؟

برای تعریف پروژه بعد از وارد شدن به صفحه کاربری خود گزینه تعریف پروژه را انتخاب نمایید و وارد صفحه تعریف آن شوید و با پر کردن مشخصات پروژه و توضیحات لازم آن را ثبت نمایید.
برای آشنائی با جزئیات تعریف پروژه این مطلب را مطالعه کنید.

آیا در کارآفرینان افراد رتبه بندی می شوند ؟ چگونه ؟

زمانی که یک پروژه توسط پیمانکار تمام می شود و مبلغ توسط کارفرما به حساب او ریخته می شود پروژه بسته می شود و کارفرما می تواند به پیمانکار رتبه دهد. با این کار به بقیه کارفرمایان برای تصمیم گیری های بهتر در پروژه های بعدی کمک می کند.

پیشنهاد می شود مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.

رتبه بندی در پروفایل کاربر
رتبه بندی پیمانکار

چگونه با مدیر سایت ارتباط برقرار کنم ؟

برای ارتباط با مدیر سایت و گروه مشاورین ، کاربران می توانند مطلب مورد نظر خود را به صورت درخواست ارسال کنند.
برای دسترسی به صفحه درخواست از منوی کاربری، زیر منو درخواست را انتخاب کنید.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

پیمان کار و کارفرما چگونه ارتباط برقرار می کنند ؟

در طول زمان انجام پروژه کارفرما و پیمانکار میتوانند از طریق صفحه ارتباطات پروژه ، گزارش کار، اطلاعات ، فایلها و زمانبندی پرداخت را مشاهده کرده وبا همدیگر در ارتباط باشند.
برای مشاهده صفحه ارتباطات کارفرما یا پیمانکار بعد از ورود به پنل خود باید درمنوی کاربری، منوی پروژه های من را انتخاب کنید.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

پیمانکار من کارش را به موقع تحویل نمی دهد چه کنم ؟

در هنگام انجام هر کار گروهی بین طرفین ممکن است اختلافی بوجود آید. در سایت کارآفرینان نیز با توجه به برون سپاری پروژه ها و انجام آنها توسط پیمانکاران از راه دور، امکان بوجود آمدن اختلاف زیاد است. شما می توانید اختلاف خود را در سایت ثبت کنید.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

زمان بندی پرداخت مبلغ پروژه به چه صورت است ؟

شما میتوانید برای پرداخت مبلغ پروژه خود به پیمانکار، زمانبندی پرداخت تعریف کنید.
زمانیکه پیمانکار را انتخاب کردید در مهلت زمانی که وی انجام پروژه را تایید می کند میتوانید زمان بندی پرداخت خود را تعریف کنید.
پیشنهاد می شود این زمانبندی را قبل از اعلام شروع کار توسط پیمانکار انجام دهید و درصدی از مبلغ را نیز بعنوان پیش پرداخت تعیین کند. این کار باعث بالا رفتن ضریب اطمینان پیمانکار به شما خواهد شد.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

چرا باید بیعانه بدهم ؟

در کارآفرینان کارفرما و پیمانکار هردو موظف به پرداخت مبلغی برای ضمانت اجرای پروژه خود می باشند.تا زمان اتمام پروژه این مبلغ در حساب آنها قفل خواهد شد. این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه بهترین پیمانکار را انتخاب کنم ؟

پروفایل پیمانکار دفتر کاری او و رزومه کاری اش می باشد در نتیجه برای شناخت پیمانکار و انتخاب مناسبترین آنها برای پروژه خود پروفایل اورا بررسی نمایید.
برای توضیحات تکمیلی این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه در کارآفرینان پروژه پیدا کنم ؟

پروژه های فعال در سایت را می توانید در همان صفحه اول پیدا کنید که به دو دسته پروژه های برجسته و آخرین پروژه ها تقسیم شده اند. شما با توجه به مهارت های خود هر پروژه را می توانید بررسی نمایید و برای بهترین آنها پیشنهاد ثبت کنید.

مزایای کارآفرینان نسبت به بقیه سایت ها چیست ؟

 • علاوه بر گرفتن بیعانه از کارفرما، پیمانکار نیز موظف به پرداخت ضمانت برای اجرای پروژه است که مبلغ آن بنا به درخواست کارفرما تعیین می شود.
 • هر پروژه میتواند ناظر داشته باشد که از میان ناظرین متخصص سایت توسط کارفرما انتخاب شده باشد.ناظرین پروژه در نحوه انجام پروژه به موقع انجام شدن آن،کیفیت گزارش کارها و کیفیت انجام پروژه اعلام نظر می کنند.اگر اختلافی رخ دهد در قدم اول برای حل اختلاف اقدامهای لازم را انجام خواهند داد.
 • در سایت کارآفرینان مهارتها و مجوز های پیمانکاران بررسی شده و توسط مشاورین سایت احراز صلاحیت می شوند. این عمل باعث می شود از فعالیت افراد غیر متخصص در سایت جلوگیری شده و اعتماد کارفرمایان بیشتر جذب شود.
 • پروژه های خصوصی و دولتی در سایت کارآفرینان قابل تعریف شدن است.

پروفایل خود را چگونه ویرایش کنم تا کارفرما بهتر مرا بشناسد ؟

هرچه پروفایل بهتر و کامل تری داشته باشید ،کارفرما راحت تر می تواند در انتخاب پیمانکار تصمیم گیری نماید. شما با اضافه کردن مهارت ها و رزومه خود می توانید پروفایلی حرفه ای تر داشته باشید.
پیشنهاد می شود مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.
جزئیات پروفایل کاربر
ثبت نام کاربر

چگونه ثبت نام کنم ؟

برای پیوستن به کارآفرینان می توانید از گزینه " ثبت نام کنید" به صفحه ثبت نام وارد شوید . در آنجا با وارد کردن اطلاعات و لیست مهارت های خود و دیگر اطلاعات ثبت نام کنید.
برای اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه کنید.

من در شرکتی استخدام هستم آیا می توانم در کارآفرینان هم کار کنم ؟

کارآفرینان یک شبکه کارآفرینی مجازی است و کار کردن در آن هیچ محدودیتی برای افراد ندارد. هرکس با هرمهارت در هرکجا می تواند به جامعه کارآفرینان بپیوندد وبه صورت کاملا آزاد کار کند.